Tokijo mieste kiekvienas gali rasti daugybę įdomybių, o kai kurie populiarūs lankytini objektai nesiliauja traukę gausių turistų grupių. Tačiau, be šių garsių miesto vietų, iš tiesų yra daug mažiau žinomų vietų, kurios taip pat nusipelno jūsų laiko ir dėmesio. Šiuos paslėptus brangakmenius taip pat verta pažinti, todėl būtinai peržiūrėkite šį trumpą Tokijo geriausiai saugomų paslapčių, kurios netrukus gali nebebūti paslaptimis, sąrašą:
Turinys:
Dar viena Hačiko statula
Populiariausio Tokijuje, Japonijoje šuniuko Hachiko statula visada buvo ideali susitikimų vieta Šibujoje. Tačiau dėl didžiulės miesto gyventojų meilės Hačiko, vienos statulos neužtenka. Minint jo 80-ąsias mirties metines, dar viena statula aukų lėšomis buvo pastatyta Tokijo universiteto miestelyje prie pat Ueno parko.
Hačiko savininkas Hidesaburo Ueno buvo universiteto profesorius ir kasdien keliaudavo namo į Šibujos stotį, kur jo kas vakarą laukdavo mylimas kailinis draugas. Kai 1925 m. Ueno mirė, legenda byloja, kad ištikimas šuo jo laukė dar 10 metų, kol 1935 m. mirė. Gerai, kad ši istorija vis dėlto turėjo laimingą pabaigą, nes naujoji statula atspindi šeimininko ir jo ištikimo šuns susitikimą. Ar gali būti kas nors saldžiau už tai?
Kaneidži šventykla Ueno Daibutsu mieste
Kaneidži šventykla, esanti Ueno parko viduje, yra Didžiosios Budos kalvos, arba Daibutsu Jamos, ir įspūdingos Budos būsenos vieta. Ueno Daibatsu statula pastatyta dar 1631 m., o didžiulis Budos veidas ramiai sėdi parke
Originali statulos galva nuvirto 1923 m. per Didįjį Kanto žemės drebėjimą, o jos kūnas Antrojo pasaulinio karo metais buvo išlydytas metalui, todėl liko tik veidas. Pasinaudokite proga pabūti iš arti ir apžiūrėti kreivas jo ūsų detales ir linijas.
Atvirkštinis likimo lizdas Mitaka
Menininkų ir architektų Madeline Gins ir Shusaku Arakawa 2005 m. sukurtas gyvenamasis pastatas buvo sukurtas siekiant padėti žmonėms pasiekti ilgaamžiškumą. Rašytojas Setouchi Jakuchou jį pavadino ultachromatiniu nemirtingu namu. Pastate yra 9 vienetai ir 14 įvairių spalvų. Įkvėpimo šaltinis – Helen Keller, čia yra funkcijų, sukurtų žmonėms su fizinėmis galimybėmis. Pavyzdžiui, yra erdvių, kurios labiau pritaikytos vaikams nei suaugusiesiems. Čia rengiamos ekskursijos, o vienetai skirti tiek ilgalaikiam, tiek trumpalaikiam apsistojimui.
Gotokuji
Manoma, kad iš šios kačių šventyklos kilo maneki neko – populiari Japonijoje viliojanti katė, veikianti kaip sėkmės simbolis. Iš pirmo žvilgsnio Gotokuji šventykloje galite nepastebėti nieko nepaprasto ne tol, kol nepamatysite didelės armijos kačių figūrėlių, stovinčių kampe prie pat šventyklos.
Šios figūrėlės parduodamos prie administracijos pastato ir tradiciškai grąžinamos į lentyną, kai norai išsipildo. Atkreipkite dėmesį į kitus paslėptus kačių motyvus, išsibarsčiusius po visą teritoriją.
Hamamatsucho stotis
Nereikia toli keliauti į Briuselį, kad pamatytumėte bronzinę mažo siurbiančio berniuko Manneken Pis statulą, nes ją lengvai pamatysite Hamamatsucho stotyje. Statula, esanti 3-iajame ir 4-ajame perone, yra pramoga keleiviams, nes jau beveik tris dešimtmečius nuolat keičia savo aprangą. Vietos savanorių grupės „Ajisai“ sukurtus drabužius įkvėpė įvairūs metų laikai ir teminiai renginiai.
Tokijo kamėjus ir Turkijos kultūros centras
Inokašira-dori pastatyta egzotiškoje didybėje, Tokijo Kamii yra didžiausia Japonijos mečetė. Ją 1938 m. pastatė turkų imigrantai iš Rusijos. Maldos salėje telpa apie 1200 žmonių, todėl čia laukiami visi, norintys pasigrožėti nuostabia architektūra, išskirtinio rašto kupolu ir islamiškais vitražais. Jei norite, taip pat galite dalyvauti kasdienėse maldose, kurios vyksta 5 kartus per dieną. Būtinai apsilankykite jų svetainėje, kad sužinotumėte tinkamą aprangos kodą šioje vietoje.
Nakagino kapsulių bokštas
Nakagino kapsulių bokštas yra reta Metabolizmo – pokario Japonijos architektūros judėjimo, svajojusio apie miestus su struktūromis, kurios toliau auga ir evoliucionuoja panašiai kaip gyvi organizmai – liekana. Šiame 1972 m. baigtame statyti bokšte Ginzoje įrengta 140 butų po 10 kv. m, nors šiandien naudojama tik pusė jų, dažniausiai kaip sandėliavimo ar biuro patalpos. Jei norite pasižvalgyti kaip viduje, nesijaudinkite, nes vieną kapsulę galite išsinuomoti per Airbnb vos už 9 000 ¥ per naktį. Būtinai nepraleiskite laiko veltui, nes pastatą planuojama nugriauti.
Izu Ošima
Ar jums smalsu pamatyti 80-ųjų metų Godzilos kalėjimą? Izu Ošima, pažodžiui išvertus – didžioji sala, sudaro vieną iš vulkaninės kilmės salų grupės, kurios bendrai vadinamos Izu salomis, dalį ir techniškai priklauso Tokijo miestui. Tai puiki vieta savaitgalio išvykai su karštosiomis versmėmis ir egzotiškais žygiais, nes ją galima pasiekti 2 valandų trukmės greitaeigiu reaktyviniu keltu arba 8 valandų trukmės naktiniu keltu. Pasinaudokite šia proga ir nuvykite į miegantį MIharos ugnikalnį, kad pamatytumėte vaizdingus jūros vaizdus.
Daibos parkas
Dirbtinė sala Odaiba šiandien yra garsi turistų lankoma vieta, tačiau galbūt nežinote, kad Daibos, vieno iš salos rajonų, pavadinimas siejamas su 6 patrankų baterijomis, įrengtomis saloje ją statant 1850 m. gynybos tikslais. Išliko tik dvi – Nr. 3 ir Nr. 6 baterijos, o pirmoji 1928 m. atidaryta visuomenei kaip Daibos parkas. Ką pasakytumėte apie pikniką senojoje tvirtovėje?
Venkite perpildytų vietų ir aplankykite šiuos paslėptus Tokijo brangakmenius.
Didžioji kinų siena, ką daryti ir ko negalima
Įspūdinga Didžioji kinų siena driekiasi 20 000 km nuo Gobio dykumos vakaruose iki Geltonosios jūros rytuose. Tai ilgiausia siena pasaulyje, taip pat viena garsiausių planetos lankytinų vietų.
Daugiau kaip prieš 2300 metų pastatyta, į UNESCO sąrašą įtraukta siena yra 7 metrų pločio ir 6-14 metrų aukščio, o jos daugiau kaip 25 000 mūro statinių vingiuoja išilgai tankių miškų ir stačių kalnų keterų.