Patirkite geriausia ką galima Creso saloje

Creso sala yra nepaliestas perlas tarp visų Kroatijos salų. Nors ji yra viena iš didžiausių salų, tačiau ji vis dar yra viena iš mažiausiai išsivysčiusių, kur grubios laukymės yra 3000 žmonių ir 80 veisiamų retų grifų porų namai.

Tramuntana, šiaurinė salos pusė, yra vešli, apaugusi tankiais ąžuolų, kaštonų, skrobalų miškais, kurie yra taip pat ir briedžių namai. Tai yra pagrindinis saugomų grifų reljefas. Čia, lankytojų centre, esančiame Belyje, rytinėje salos pakrantėje, turite galimybę pamatyti milžiniškus paukščius savomis akimis. Vakariniame salos krante rasite pagrindines pajūrio gyvenvietes.

Jei planuojate aplankyti Creso salą, yra daugybė vietų ir veiklų, kurių neturėtumėte praleisti čia viešėdami:

Užsukite į keturių tūkstantmečių senumo senąją gyvenvietę

Lubenicės gyvenvietė išgyveno 4000 metų ir yra daugelio senstančių sielų ir griūvančių akmeninių pastatų, tokių kaip romaninės koplyčios, namai. Jos dantytoje pakrantėje yra keletas nuošalių akmenimis nusėtų įlankų, kurias galima pamatyti iš pagrindinės aikštės ir prieiti naudojant gana statų pėsčiųjų taką, vedantį pro krūmynus.

Cres uostas
Cres uostas

Tačiau tai gali būti sunkus darbas, kaip ir pačią gyvenvietę pasiekti viešuoju transportu. Tačiau pajusite savo sunkaus darbo atlygį, kai patirsite savitą vietovės ramybės jausmą. Kai kuriais savaitgalio vasaros vakarais rajone vyksta gyvi klasikinės muzikos pasirodymai.

Tinginiaukite Valuno paplūdimiuose

Pusiaukelėje, keliaujant per Creso sal1 rasite Valuną, esantį vaizdingoje įlankoje, kuri pakerės čia atvykusius, pajūryje išsibarsčiusiais restoranais ir kavinėmis. Atėję iš vienos iš šių valgomojo vietų – Mamalu, galite 10 minučių pasivaikščioti po iškyšulį ir pamatyti Raca ruožą, vieną geriausių Kvarnerio salų paplūdimių.

Vaizdo įrašas: tyrinėkime Cres (Cres, Orlec, Valun, Beli)

Tai yra ideali vieta atsipalaiduoti dienos metu, nes ji siūlo šešėlį nuo aplinkinių pušų, ramių krištolo skaidrumo vandenį ir puikių, smulkiais akmenukais nusėtą, paplūdimį. Tiesiog įsitikinkite, maisto ar gėrimų su savimi, nes restoranų ar barų yra nedaug, o jie kaip suprantat, traukia visus čia poilsiaujančius. Kitoje Valuno pusėje, netoli kaimo, Zdovicos paplūdimyje yra dušai, tačiau šalia jo esanti stovyklavietė dažnai yra populiaresnė.

Pasilepinkite Mėlynojo urvo grožiu

Nors Viso salos Biševo yra populiariausias iš vadinamųjų Kroatijos mėlynų urvų, griova čia yra natūralioje šviesoje, susidariusi dėl jūros ir saulės poveikio. Plava Grota yra netoli Zanja paplūdimio, netoli Lubenice, į kurį galima patekti tik pro jūra. Ji tęsiasi 20 metrų ir ji yra spygliuotų austrių ir naktinių Viduržemio jūros šlepetinių omarų namai. Galite plaukti per pagrindinį urvo įėjimą, kad patektumėte į jį, o narams yra leidžiama patekti pro siauresnįjį. Mėlynos šviesos reiškinys vyksta vasaros popietėmis.

Žinutės iš tos pačios kategorijos:

    Nerasta