Bledo ežeras ir jo lankomos vietos, kurios užgniaužia kvapą

Nenuostabu, jei jau būtumėte metę Bledo ežerą ar jo nuotraukas ir patyrę šios vietovės žavesį su vešliais kalnais fone ir idiliška salos bažnyčia.

Bledo miestas yra plačiai žinomas dėl savo vaizdingų lankytinų vietų ir ilgo turistų siūlomų lauko užsiėmimų sąrašo, įskaitant nardymą, žygius pėsčiomis, jodinėjimą, slidinėjimą ir dar daugiau. Apsilankymą čia dar labiau pagerina puikiai išvystytas susisiekimas, kur nėra brangios, nepaisant kuriuo metų laiku vyktumėt.

Jeigu kada nors nuspręsite atvykti į šią kvapą gniaužiančia vietą, kad jūsų apsilankymas Blede būtų dar nuostabesnis, nepraleiskite lankomų vietų, kurias išvardinsime žemiau.

Bledo Pilis

Pilys yra vieni iš tų dalykų, kurie, atrodo, sukelia romantiką ir meilę vien savo egzistavimu. Nors kai kuriose pilyse slypi tamsios paslaptys, joks kelionių sąrašas niekada nebus baigtas, jei neaplankysite pilių.

Bledo pilis yra pati žymiausia miesto atrakcija, į kurią turistai plūsta sezono metu. Bet turistų srautai tikrai nebus problema, kai pamatysite savo akimis nuostabų grožį ir sužinosite apie turtingą pilies istoriją.

Bledo Pilis
Iš Bledo pilies atsiveria išskirtinis gražaus Bledo ir kelionės Alpių vaizdas

Čia taip pat yra įvairių ekskursijų, kurios yra skirtingo ilgio. Tačiau norėdami pajusti didžiausią pilies puošnumą, galbūt norėsite atlaisvinti pusę dienos, kad ją tiesiog apžiūrėtumėte. Arba dar geriau pamatykite ją kitoje šviesoje, lankydamiesi naktį.

Bledo ežeras

Kol būsite apžvalgos taške, pajusite, lyg Bledo ežeras yra tarsi iš pasakos. Geriausias dalykas yra tai, kad jis yra tik kelios minutės pėsčiomis nuo miesto širdies. Pilys ir kalnai supa ežerą, o saloje, tiesiai centre, stūkso nuostabi bažnyčia.

Čia yra irklenčių ir baidarių nuoma, tai yra puiki patirtis tiems azartiškiems lankytojams, kurie nori į viską pažvelgti įdomesniu ir neužmirštamu kampu.

Vaizdo įrašas: lankymasis Bledo ežere, Slovėnijoje

VIntgaro tarpeklis

Jeigu ieškote natūralaus grožio, istorijos bei kultūros kombinacijos, niekas nepranoks Bledo ir to pavyzdys – Vintgaro tarpeklis

Šis vienas geriausių miesto brangakmenių Vintgaro tarpeklis buvo išėsdintas iš aplinkinės uolos per ilgus metus trukusią eroziją, kurią sukėlė Radovnos upė.

VIntgaro tarpeklis, Bledo
VIntgaro tarpeklis

Jums čia patiks praleisti pavasario popietę ar rytą ir mėgautis visais didingais motinos gamtos pasiūlymais aplinkui.

Upėje yra putojantis mėlynas vanduo, o atėjus pavasario sezonui, krantus puošia spalvingos laukinės gėlės, dėl kurių ši vieta yra nuostabi ir puikiai tinkamą surengti iškylą su antrąja savo puse ar praleisti popietę su mėgstama knyga gurkšnojant vietinį vyną.

Marijos paėmimo į dangų bažnyčia

Marijos Paėmimo į dangų bažnyčia yra saloje, esančioje Bledo ežero centre. Ji buvo pastatyta XV amžiuje ir ji vis dar atrodo taip pat, kaip praeityje.

Bažnyčia yra nepaprastai nuostabi, ji visada vilioja jaunas poras iš visos šalies, norinčias susituokti nepaprastoje ir išskirtinėje aplinkoje.

Ši bažnyčia turi 99 laiptelius ir gali pasigirti įspūdinga baroko stiliaus architektūra. Yra galimos savarankiškos ekskursijos po bažnyčią, taip pat galite likti stebėti gražiai besileidžiančios saulės.

Marijos paėmimo į dangų bažnyčia. Bledo
O privire la Biserica Adormirea Maicii Domnului, Bledo

Taip pat perskaitykite kitą straipsnį: Apsistokite Thermana Laško ir mėgaukitės unikalia lepinimosi patirtimi

Straža slidinėjimo kurortas

Nors „Stražos“ slidinėjimo kurortas negali konkuruoti su kolosaliais kolegomis Šveicarijos, Prancūzijos ir Italijos Alpėse, ši vieta yra puiki patirti žiemą, ypač žmonėms, kurie dar neturi įgūdžių Alpėms.

Kalnų kurortas randasi keli tūkstančiai pėdų virš vaizdingo miesto. Nors pagal Europos standartus jis nėra toks aukštas, jis vis vien pasižymi nuostabiu kraštovaizdžiu, rupiu sniegu ir smagiais takais, kuriuos tikrai mylėsite.

Vaizdo įrašas: Straža Bledas, Slovėnija, Tai geras blaškymasis

Pradedantieji gali pasinaudoti įvairiomis instrukcijų programomis. Čia taip pat yra daugybė barų ir restoranų, kuriuose patiekiami gaivieji gėrimai ir prabangus maistas.

Galite įsigyti keltuvo bilietus už prieinamą kainą, o netoliese taip pat yra populiarūs pasivažinėjimai rogutėmis.

Pokljuka Plynaukštė

Pavadinimą gali būti sunku ištarti, tačiau ši atrakcija Bledo mieste yra vienas iš nuostabiausių gamtos objektų, kuriuos kada nors matėte.

Žiemos sezonu Pokljukos plynaukštė yra geriausia vieta įvairioms žiemos sporto šakoms ir biatlonui, kuris pritraukia dalyvius iš įvairių pasaulio kampelių.

Vaizdo įrašas: Pokljuka sporto centras

Jei nesate didelis įtemptos veiklos mėgėjas, nesijaudinkite, nes ryškus plynaukštės grožis yra daugiau negu pakankamas, kad jūsų akys ir protas būtų užimti.

Kadangi žiemos orai šioje vietovėje dažniausiai nėra svetingi, galite prisiglausti jaukioje kavinėje, kur galėsite gurkšnoti kavą, užkąsti karštu maistu ar mėgautis vietinių alkoholinių gėrimų skoniu.

Triglavo nacionalinis parkas

Bledo mieste esančiame Triglavo nacionaliniame parke yra aukščiausia šalies viršukalnė. Tai yra pagrindinis taškas gamtos mylėtojų, žygių entuziastų ir tų žmonių, kurie tiesiog nori būti atokiau nuo gausybės turistais perpildytų vietų netoli miesto.

Šis parkas yra įsikūręs Julijaus Alpėse ir gali pasigirti gerai pažymėtais pėsčiųjų takais, neįtikėtinais vaizdais ir vietinių prekių pardavėjais, kurie parduoda papuošalus, gaminius ir kitus daiktus.

Triglavo nacionalinis parkas - Stara fuzina
Triglavo nacionalinis parkas Stara fuzina

Turistai čia dažniausiai patys apkeliauja parką, tačiau norintiems sužinoti vietos istoriją yra ir ekskursijų.

Į parką galima patekti pėsčiomis, automobiliu ar dviračiu. Būdami ten, pasinaudokite galimybe aplankyti ir Savica krioklį.

Slovėniška virtuvė

Bledas yra kupinas įdomių vietų bei atrakcijų, o kai visas jas apžiūrėsite būtinai paragaukite Slovakiškos virtuvės, kuri yra unikali, kupiną skonių bei miela širdžiai. Keletas pasiūlymų, kuriuos turėtumėte išbandyti, yra sluoksniuoti tešlos gaminiai, mėsa įdaryti koldūnai ir daugybė vietinių vynų.

O ką jūs norėtumėte aplankyti Blede pirmiausia?

Kranjska Gora, Slovėnija

Netoli Bledo yra Kranjska Gora, kur vasarą galima sportuoti įvairiai. Žiemą galima slidinėti snieguotose slidinėjimo trasose.

Žinutės iš tos pačios kategorijos: